Strakonický Rumpál

     Dne 14.září 2019 proběhl ve Strakonicích již už druhý ročník šachového turnaje strakonický rumpál, kterého se účastnilo 34 šachistů. Byli mezi nimi také 3 hráči z našeho oddílu - Filip Hlavsa, Ben Chmelik, Matěj Záluský. Písecké zastoupení v turnaji ještě doplnili hráči z DDM Písek a také náš odchovanec Jakub Stinka. Celý turnaj proběhl pod vedením ředitele turnaje pana Petra Hnila který působil jako správný nadšenec do šachu a také byla vidět snaha, aby turnaj proběhl v pořádku. Svým přístupem naladil řekl bych dobrou atmosféru po celou dobu konání turnaje. Turnaj byl věnován památce zesnulému panu Antonínu Samci, který měl na turnaji svojí symbolickou šachovnici s fotografií a to byl pěkný projev úcty a toho že na sebe šachisté nezapomínají.

A teď už k výkonu našich hráčů v turnaji. Pro mě to byl povedený turnaj, vlastně všechny papírově slabší soupeře jsem zvládal porážet a po 5 kole jsem měl 4 body a z toho pouze prohru s IM Ivanem Hausnerem se kterým se dalo jenom těžko pomýšlet o jiném výsledku. Dále se mi podařila vybojovat remíza s Milanem Spalem a po té s Vaškem Kotálem, což jsou oba silní hráči, takže jsemsi remíz cenil. V posledním kole jsem hrál s Kubou Stinkou, kterému se v turnaji nedařilo a já jsem byl v situaci, že po remíze budu třetí a pokud vyhraji tak s největší pravděpodobností druhý v turnaji. Takže jsem chtěl zabojovat, ale v partii mě Kuba v celku snadno porazil, respektivě už zahájení se mi nepovedlo a partii jsem hrál velice špatně. Možná už mi docházela energie a koncentrace. I přesto konečné 5.místo je dobré!
Dalším našim hráčem byl Benedikt Chmelík který je ročník narození 2006, takže velice mladý kluk na kterém je vidět rapidní zlepšení výkonnosti a na tomto turnaji to pouze potvrdil, jelikož jako nasazený hráč číslo 22 se dokázal umístit na krásném 9. místě s 5,5 z 9 možných bodů. Bohužel jsem měl pravidelně dlouhé partie  a zahlédl jsem pouze koncovku Bena proti Vaškovi Kotálu v prvním kole, kdy Ben se držel až do posledních minut a pozice byla i vcelku nejasná i když nakonec Ben tuto partii nedokázal udržet a musel svého krále položit. Nicméně i to se dá považovat za dobrý výkon, jinak celkově Ben měl řekl bych takový neutrální začátek v turnaji ale především výborný závěr kdy v posledních 4 kolech udělal 3,5 bodů a překvapila mě především jeho výhra nad panem Růžičkou z DDM Písek!!
Matěj Záluský je ještě o rok mladší než Ben a patří taktéž mezi talenty našeho klubu. V turnaji byl 20. nasazeným hráčem a umístil se na 17.místě! Takže i jemu se povedl slušný výsledek. U Matěje je pro mě těžké objektivně ohodnotit jeho výkon, jelikož jsem jeho partie neměl příležitost sledovat a podle jednotlivých výsledků v partií se to také nedá úplně reálně posoudit. Ale i tak považuji za největší úspěch vturnaji Matějovu remízu s panem Romanem Veselým ze Strakonic, který je zkušený hráč A i B týmu Strakonic.  
Strakonický rumpál proběhl velmi dobře a myslím, že to byla příjemně strávená sobota pro všechny účastníky turnaje.

 

Filip Hlavsa.

Konečné výsledky můžete najít zde.

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Strakonický rumpál