Strakonický Rumpál

     Dne 14.září 2019 proběhl ve Strakonicích již už druhý ročník šachového turnaje strakonický rumpál, kterého se účastnilo 34 šachistů. Byli mezi nimi také 3 hráči z našeho oddílu - Filip Hlavsa, Ben Chmelik, Matěj Záluský. Písecké zastoupení v turnaji ještě doplnili hráči z DDM Písek a také náš odchovanec Jakub Stinka. Celý turnaj proběhl pod vedením ředitele turnaje pana Petra Hnila který působil jako správný nadšenec do šachu a také byla vidět snaha, aby turnaj proběhl v pořádku. Svým přístupem naladil řekl bych dobrou atmosféru po celou dobu konání turnaje. Turnaj byl věnován památce zesnulému panu Antonínu Samci, který měl na turnaji svojí symbolickou šachovnici s fotografií a to byl pěkný projev úcty a toho že na sebe šachisté nezapomínají.

A teď už k výkonu našich hráčů v turnaji. Pro mě to byl povedený turnaj, vlastně všechny papírově slabší soupeře jsem zvládal porážet a po 5 kole jsem měl 4 body a z toho pouze prohru s IM Ivanem Hausnerem se kterým se dalo jenom těžko pomýšlet o jiném výsledku. Dále se mi podařila vybojovat remíza s Milanem Spalem a po té s Vaškem Kotálem, což jsou oba silní hráči, takže jsemsi remíz cenil. V posledním kole jsem hrál s Kubou Stinkou, kterému se v turnaji nedařilo a já jsem byl v situaci, že po remíze budu třetí a pokud vyhraji tak s největší pravděpodobností druhý v turnaji. Takže jsem chtěl zabojovat, ale v partii mě Kuba v celku snadno porazil, respektivě už zahájení se mi nepovedlo a partii jsem hrál velice špatně. Možná už mi docházela energie a koncentrace. I přesto konečné 5.místo je dobré!
Dalším našim hráčem byl Benedikt Chmelík který je ročník narození 2006, takže velice mladý kluk na kterém je vidět rapidní zlepšení výkonnosti a na tomto turnaji to pouze potvrdil, jelikož jako nasazený hráč číslo 22 se dokázal umístit na krásném 9. místě s 5,5 z 9 možných bodů. Bohužel jsem měl pravidelně dlouhé partie  a zahlédl jsem pouze koncovku Bena proti Vaškovi Kotálu v prvním kole, kdy Ben se držel až do posledních minut a pozice byla i vcelku nejasná i když nakonec Ben tuto partii nedokázal udržet a musel svého krále položit. Nicméně i to se dá považovat za dobrý výkon, jinak celkově Ben měl řekl bych takový neutrální začátek v turnaji ale především výborný závěr kdy v posledních 4 kolech udělal 3,5 bodů a překvapila mě především jeho výhra nad panem Růžičkou z DDM Písek!!
Matěj Záluský je ještě o rok mladší než Ben a patří taktéž mezi talenty našeho klubu. V turnaji byl 20. nasazeným hráčem a umístil se na 17.místě! Takže i jemu se povedl slušný výsledek. U Matěje je pro mě těžké objektivně ohodnotit jeho výkon, jelikož jsem jeho partie neměl příležitost sledovat a podle jednotlivých výsledků v partií se to také nedá úplně reálně posoudit. Ale i tak považuji za největší úspěch vturnaji Matějovu remízu s panem Romanem Veselým ze Strakonic, který je zkušený hráč A i B týmu Strakonic.  
Strakonický rumpál proběhl velmi dobře a myslím, že to byla příjemně strávená sobota pro všechny účastníky turnaje.

 

Filip Hlavsa.

Konečné výsledky můžete najít zde.

Strakonický rumpál
Strakonický rumpál

press to zoom
Strakonický rumpál
Strakonický rumpál

press to zoom
Strakonický rumpál
Strakonický rumpál

press to zoom
Strakonický rumpál
Strakonický rumpál

press to zoom
1/24