top of page

Polofinále MČR dorostenců a juniorů

     Minulý týden proběhlo 9.-16.11. ve Špindlerově Mlýně Polofinále MČR juniorů a dorostenců. Turnaje se zúčastnil i písecký odchovanec Jakub Stinka, který tento rok hraje za QCC České Budějovice. Hrálo celkem 80 hráčů a Kuba byl nasazen jako 9. Právo postupu do finále MČR H18 a H20 mají 3 hráči z každé kategorie.

Začátek turnaje Jakubovi nevyšel, z prvních 3 kol získal jen 2 body, což je ve švýcarském systému, kterým se turnaj hrál, vždy problém, ovlivní to pomocné hodnocení. Naopak ve středu turnaje hrál famózně, ve 4.-6. kole získal 2,5 bodu a zařadil se mezi favority turnaje. Závěr turnaje Kuba začal zcela zbytečnou prohrou v 7. kole, kdy v lepší pozici černými přehlédl taktiku soupeře. Pro případné postupové ambice tak nezbývalo, než se vybičovat v posledních 2 kolech. To se Kubovi podařilo a celkovým ziskem 6,5 bodu z 9 partií jsme čekali, jak dopadnou ostatní partie a jak to bude s pomocným hodnocením. Během turnaje totiž odstoupili 2 hráči, kteří s Jakubem hráli, za neodehrané partie se jim počítaly do pomocného hodnocení Kuby jen remízy a tak jsme si nedávali velké šance.

Přišlo však neuvěřitelné rozuzlení, když v posledním kole Kubovi vyšly všechny výsledky v jeho prospěch a ze sedmi 6,5 bodových hráčů měl Kuba druhé nejlepší pomocné hodnocení. Celkové tak obsadil skvělé 3. místo a v kategorii H18 byl dokonce 2.

Celkové pořadí:
1.Simet Martin
2.Buločkin Martin
3.Stinka Jakub

Pořadí H18:
1.Buločkin Martin
2.Stinka Jakub
3.Finěk Václav

Jakubovi srdečně blahopřejeme a věříme, že svůj talent zúročí ještě mnohokrát, nejblíže asi na Mistrovství ČR dorostenců na jaře 2020, na které se tímto výsledkem kvalifikoval.

 

 

Jan Gdovin

Konečné výsledky můžete najít zde.

Další článek můžete najít zde.

bottom of page