top of page

Šachový oddíl  ŠACHklub  PÍSEK  pořádal 22. ročník turnaje v rapid šachu

pod záštitou starostky města Písku

 

O POHÁR  STAROSTKY  MĚSTA  PÍSKU

OPEN PÍSEK 2020

 

pořádaný rovněž jako

PŘEBOR  JIHOČESKÉHO  KRAJE  V RAPID  ŠACHU

 

     V neděli 4. 10. 2020 se v Kulturním domě v Písku uskutečnil již 22. ročník turnaje v rapid šachu „O pohár starostky města Písku“. Tento šachový turnaj oblíbený nejenom v Jč kraji byl po legislativní, ale hlavně materiální stránce připraven již dlouhou dobu, protože původní březnový termín byl vzhledem ke vzniklé složité hygienicko-epidemiologické situaci v ČR zrušen a přesunut až na výše uvedený 4. říjen. Ve dvaadvacetileté minulosti se tohoto turnaje zúčastnilo např. 89, 95, ale i 108 šachistů. Covid 19 se letos negativně podepsal na účasti u mnoha sportovních klání a nejinak tomu bylo nyní, když na turnaj přijelo pouze 36 zájemců o královskou hru. V rámci „Starostky“ proběhly rovněž dílčí turnaje v rapid šachu – Krajské přebory dospělých, juniorů a dorostenců. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 píseckých hráčů, z toho 7 z pořádajícího ŠACHklubu Písek a jeden z DDM. Nejvíce se dařilo Benediktovi Chmelíkovi ( ŠACHklub Písek), který nejenom obhájil loňské prvenství ve své kategorii, ale potvrdil i vzrůstající úroveň své šachové hry a prosadil se i letos.

 

Celkové výsledky:

 

OPEN Písek – Pohár starostky:

  1. FM Burdaiev Kiril, ŠK Dopravní podnik Praha

  2. FM Stinka Jakub, ŠK Duras BVK Brno

  3. Melich Jindřich, TJ Pankrác.

 

Umístění píseckých hráčů: 6. Baasan Ganbaatar, 9. Jareš Jiří, 11. Eliášek Milan, 12. Sporka Božetěch, 20. Chmelík Benedikt, 21. Mareš Daniel, 32 Jareš Daniel (foto), 34. Kubeš Patrik,

 

Kategorie Krajský přebor dospělých:

  1. Straka Zdeněk, ŠK Týn nad Vltavou

  2. Baasan Ganbaatar, ŠACHklub Písek

  3. Jareš Jiří, ŠACHklub Písek

 

Kategorie Krajský přebor juniorů a dorostenců:

  1. Chmelík Benedikt, ŠACHklub Písek

  2. Garabik Marek, Šachová akademie VŠTE ČB

  3. Hejda Ondřej, Šachová akademie VŠTE ČB

 

     Na přípravě a bezproblémovém průběhu turnaje se podíleli zaměstnanci Kulturního domu v Písku a členové oddílu ŠACHklub Písek, za což jim patří uznání a poděkování.

 

bottom of page