Šachový oddíl  ŠACHklub  PÍSEK  pořádal 21. ročník turnaje v rapid šachu

pod záštitou starostky města Písku

O POHÁR  STAROSTKY  MĚSTA  PÍSKU

OPEN PÍSEK 2019

V sobotu 13. 4. 2019 byl v Kulturním domě v Písku odehrán již 21. ročník turnaje v rapid šachu – O pohár starostky města Písku. Turnaje, který je podporován městem Písek a tradičně organizován naším oddílem, se letos zúčastnilo 94 šachistů a byl opětovně zahájen starostkou města, paní Mgr. Evou Vanžurovou. Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol s časem 2x20 minut a kromě celkového hodnocení proběhlo i vyhodnocení v rámci Jihočeského kraje – přeborník Jč kraje a přeborník Jč kraje - junior. V náročné konkurenci startujících se vůbec neztratili písečtí šachisté, kteří získali oba tituly přeborníků kraje, když kategorii dospělých vyhrál Roman Grill a kategorii junior získal Benedikt Chmelík – oba ŠACHklub Písek. Celkovým vítězem se stal mezinárodní velmistr Petr Velička – ŠK HM Ostrava.