top of page

Krajský přebor mládeže v rapid šachu

V sobotu 27. června se v Písku konal Krajský přebor v šachu mládeže. Hrálo se v náhradních prostorách, protože Kulturní dům nebyl volný na tento náhradní termín. Přeboru se účastnilo celkem osm našich dětí a vedli si velice dobře.

V nejstarší kategorii H14 potvrdil Matěj Záluský roli jednoho z favoritů a výkonem 6,5 bodů ze sedmi kol svojí kategorii opanoval. Ostatní favorité se srovnali za ním, moc překvapení silní hráči ostatním nepovolili.

V kategorii H12 se nám již tak nedařilo a oba naši zástupci (Jan Křenek a Vojta Rába) skončili na chvostu startovního pole své kategorie. V této kategorii byli hráči poměrně vyrovnaní a bylo těžké se proti zkušenějším klukům prosadit.

V kategorii H10 jsem se dočkali opět úspěchu, když Martin Tejnor zaváhal pouze v prvním kole. Ostatní partie dokázal vyhrát a potvrdil tím své nasazení jedničky v této kategorii. Na druhém místě skončil Jonáš Tomynec s DDM Písek s pěti body. Nechybělo mnoho a mohl obsadit poslední místo na bedně také písečák (Dan Jareš z našeho oddílu), protože 7 dalších hráčů v pořadí (na 3.-9.místě) mělo shodně 4 body. Dan nakonec na pomocné hodnocení skončil na 6. místě. Jindra Matoušek zatím sbírá zkušenosti a tak jeho umístění na 12. místě tomu odpovídá.

Mezi nejmladšími jsme měli pouze jednoho zástupce Jonáše Klementa. Ten skončil na sedmém místě se ziskem dvou bodů.

Mezi dívkami jsme bohužel žádné zastoupení neměli.

Turnaj se odehrál v poklidné, ale parné atmosféře. Děkujeme Všem rodičům i hráčům za účast na turnaji a našim postupujícím na zářijové MČR v rapid šachu (Matěj Záluský a Martin Tejnor) v Budějovicích přejeme ještě hodně úspěchů i na tomto turnaji.