top of page

Krajský přebor mládeže v rapid šachu

O stáním svátku, ve středu 8. května se sešli mladí šachisté na krajském přeboru mládeže v rapid šachu. Přebor se konal v Českých Budějovicích v prostorách školícího střediska firmy Čevak. Prostředí bylo pro kluky a holky výborné, byl tam velký prostor a klid na partie.

Turnaje se zúčastnilo jen pět hráčů našeho ŠACHklubu, ale přesto dosáhli výborných výsledků. Podařilo se nám obsadit jedním hráčem všechny kategorie chlapců, jen u dívek jsme neměli žádné zastoupení. Snad se to změní příští rok.

Kategorie H8 i H10 se hrála doslova bleskovým tempem a již okolo druhé hodiny měli dohráno. V kategorii H8 skončil Martin Tejnor na druhém místě. Měl stejný počet bodů jako vítěz, ale vzájemný zápas prohrál. Je to škoda, protože první místo bylo v jeho silách. Jiří Sulek překvapil v kategorii a skončil třetí, co ž je super výsledek. Prohrál pouze s prvním a druhým v pořadí. Jiřík si zajistil postup na MČR v rapid šachu. Velká gratulace! Matěj Záluský v kategorii H12 patřil k favoritům na postup, byl nasazen jako druhý. Bohužel ani výhra v posledním, kole mu nestačila k postupu a skončil na třetím o půl budu. Matějova skupina byla opravdu velice vyrovnaná. Ben hrál v kategorii H14, ve které byla podle ELO velice vyrovnaná špička. To se také potvrdilo a Ben do posledního kola bojoval o stupně vítězů. Poslední partie ale prohrál a skončil nakonec tak jak byl nasazený, tedy šestý. Kryštof nás reprezentoval v kategorii H16, které byla nejméně obsazená a jeho soupeři byli výrazně silnější než Kryštof, takže i přes snahu skončil na pátém  místě.

Naši kluci zahráli výborně a přivezli jsme tři poháry. Při větší účasti bychom možná získali ještě nějaký pohár, ale hlavně další naší mladí šachisté by získali cenné zkušenosti.