top of page

Krajský přebor mládeže v praktickém šachu

V pátek 17. května začal třídenní turnaj ve kterém hráli nejlepší krajští šachisté krajský přebor v praktickém šachu. Hrálo se opět po roce v krásném prostředí hotelu Lužnice. Turnaje se zúčastnilo 50 šachistů.

Měli jsem zastoupení pouze ve dvou kategoriích a oba kluci si vedli na výbornou a potvrdili, že ne náhodou byli první nasazení ve svých kategoriích. Matěj Záluský hrál v kategorii H14, která se hrála na devět kol systemem  každý s každým. Díky tomu byl upraven hrací systém na 2x45 minut + 30 vteřin, což bylo pro tyto kluky již trochu limitující. Matěj měl první kolo volné a ve druhém porazil slabšího soupeře. Ve třetím kole remizoval se spolufavoritem na postup a po prvním dni měl 1,5 bodu. Druhý den Matěj nezaváhal a připsal si další tři body. V neděli vyhrál první dvě partie a v poslední partii si již mohl dovolit remizovat, protože měl i přesto jistotu vítězství. Loni Matěj vyhrál kategorii H12 a tento rok nenašel přemožitele ani v kategorii H14.

Druhé zastoupení jsme měli v kategorii H10. Na loňské vítězství Vaška Vejmělka v této kategorii se snažil navázat Martin Tejnor a vedl si výborně. Hrací systém byl zkrácen z původních devíti kol na sedm a posledním hracím dnem byla tedy již sobota.  V pátek se hrála první tři kola a Martin v nich proti slabším soupeřům nezaváhal a připsal si tři body. V sobotu hrál první kolo proti druhému nasazenému a bohužel partii nezvládl. Další kola proti kvalitním soupeřům již zvládl a 6 bodů ze sedmi mu stačila k prvnímu místu.

Náš ŠACHklub měl sice malou účast, ale zaznamenal veliký úspěch. Doufáme, že to bude motivovat ostatní naše šachové naděje, aby si příště zkusili zahrát delší partie na několika denním turnaji, což může velice pomoci jejich růstu.