Open Vysočina

     Ve čtvrtek 4. července byl zahájen turnaj Open Vysočina, který pořádal ŠO TJ Žďár nad Sázavou. Hrálo se na 7 kol v hotelu Jehla. Z našeho klubu se turnaje účastnil Martin Tejnor.

První kolo začal Martin výborně, když přijal nekorektní oběť střelce na h7 a v partii již převahu figury udržel. Výhra nad výrazně elově silnějším protivníkem jej povzbudila a druhé kolo dokázal hrát vyrovnaně zahájení e4 c6 s nepoměrně silnějším soupeřem. Pak však chtěl převzít iniciativu a po nevhodném tahu pěšcem na f4 postupně o partii přišel. Třetí partii hrál bohužel příliš rychle a opět prohrál, když hrál opět bílými stejné zahájení e4 c6. Ve čtvrtém kole hrál Martin konečně s elově slabším soupeřem. Partie se protáhla přes dvě hodiny a skončila ve věžové koncovce. Martin do ní šel s pěšcem navíc a po zisku dalších dvou pěšců se soupeř vzdal. Další kolo přineslo pikantní souboj nejmladšího a nejstaršího účastníka turnaje, kdy věkový rozdíl činil 70 let! Bohužel to byla Martinova nejméně povedená partie. V zahájení partie si Martin nechal chytit dámu a musel se vzdát. Předposlení kolo se hrála sicilská obrana a Martin dokázal využít chyb soupeře a připsal si třetí bod. V posledním kole bohužel Martin narazil na velice silného hráče a především se nechal strhnout rychlým tempem soupeře a rychle partii prohrál.

Turnaje se zúčastnilo celkem 45 šachistů s průměrným elem 1622. Martin především sbíral zkušenosti, ale i přesto jsou tři body a celkově 29 místo úspěchem, protože byl až 41. nasazeným hráčem. Turnaj se hrál příjemným tempem 2x90 min + 30 s a během volna mezi partiemi bylo možno navštívit spostu zajímavých míst ve Žďáru. Celkově to byl velice povedený turnaj.

Konečné výsledky můžete najít zde.

Další informace a fotky z turnaje můžete naiít zde.

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now