1. Velká cena Jihočeského kraje

     se hrála ve Veselí nad Lužnicí v kulturním domě. Zúčastnilo se jí přes osmdesát dětí a z toho bylo devět mladých šachistů z našeho oddílu. Děti byly rozděleny do pěti skupin podle výkonosti. V prvních třech skupinách byli hráči kteří již mají ELO, ostatní dvě skupiny byly pro začínající děti, které ještě nemají ELO.

Ve skupině A jsme měli dokonce trojí zastoupení. Matěj byl nasazen jako číslo 3  a během turnaje prohrál pouze jednou a remizoval pouze s hráči, kteří skončili před ním. Celkové čtvrté místo je dobrým výsledkem. Ben byl nasazen hned za ním, ale turnaj se mu úplně nepovedl. Po třech kolech měl 2 body, ale další čtyři kola se mu moc nepovedla a získal už pouze další jeden bod. Poslední náš zástupce v této skupině byl Lukáš, který hrál výborně a vyrovnaně s každým soupeřem až do koncovky. Stačilo to na tři body, které jej jistě povzbudí do dalších turnajů.

Skupina B byla velice vyrovnaná a o vítězi se rozhodovalo až v posledním kole. Martin hrál na první šachovnici a k vítězství mu stačila remíza. Dostal koncovku do jasně vyhrané pozice, ale nešťastně zahnal soupeřova krále do patu. Nicméně i 5,5 bodu mu stačilo na vítězství. Jiřík hrál se střídavými úspěchy a nakonec mu to stačilo na tři body. Vzhledem vyrovnanosti této skupiny je to očekávaný výsledek.

Kryštof nás zastupoval ve skupině C. Hrál s podobnými výsledky jako Jiřík a jeho 3,5 bodu je dobrým průměrem, ale čekali jsme od něj více vzhledem k množství partií, které již odehrál.

Zastoupení jsme měli také ve skupině D, kde hrál Jakub, Vojtěch a Ondřej. Kluci sbírají zkušenosti a je pro ně každá odehraná partie velice cenná. Všichni skočili turnaj na třech bodech a seřadili se na desátém až dvanáctém místě.

Turnaj se celkově povedl, protože jsme přivezli jednu medaili a jednou jsme skončili bramboroví. Kluci, především mladí, by ještě měli zlepšit práci s časem při partii. V tomto směru bylo vidět velké zlepšení u Martina a hned se to projevilo na výsledku. Panovalo hezké počasí, takže i doprovod mohl posedět venku a vyhřívat se na sluníčku.

Pavel Tejnor

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
1. Velká cena Jihočeského kraje