top of page

3. Velká cena Jihočeského kraje

     V sobotu 25. ledna byla sehrána 3. velká cena v Českých Budějovicích, kterou velice dobře zorganizoval českobudějovický oddíl VŠTE. Oproti jiným velkým cenám bylo kladem a jistým pokrokem i to, že jednotlivé skupiny byly přesunuty z hlavního sálu do menších místností, které zaručovaly klid a lepší organizovanost turnaje. Turnaje se zúčastnilo celkem 99 hráčů. Z toho bylo 12 píseckým šachistů, kterým se poměrně dařilo.

Nejúspěšnějším byl Daniel Jareš, který zazářil ve skupině C. Přes počáteční prohru všechny ostatní partie vyhrál a zaslouženě získal první místo v této skupině. Další úspěch jsme zaznamenali v nejtěžší skupině A, kde na bronzové příčce skončil Lukáš Karolyi. Ten sice prohrál první partii, ale v dalších kolech si připsal pouze jednu remízu. V posledním kole hrál na první šachovnici o celkové vítězství, ale přijal remízu, která mu stačila na třetí místo.  Ve skupině A hrál ještě Martin Tejnor, který  byl překvapivě nasazen jako čtvrtý. Své nasazení nakonec dokázal obhájit. Martin smolně prohrál druhou partii, kde získal dámu za věž. Po několika tazích udělal hrubku a musel odevzdat svou dámu taktéž za věž a partii pak již neudržel. Prohrál také ve 3. kole, kde se snažil prosadit pěšce na šesté řadě podporovaného střelcem. V 6.kole ještě remizoval po opakování tahů, ale ostatní partie již vyhrál.  Na čtvrtém místě ještě skončil i Jindřich Matoušek ve skupině D se ziskem 5 bodů. Jonáš Klement uhrál o půl bodu méně a skončil na šestém místě ve stejné skupině. Dobře si vedl ve skupině C i Kryštof Hruška který skončil na sedmém místě se ziskem 4 bodů i Ondřej Topka, který skončil jedenáctý se stejným počtem bodů jako Kryštof.

Velice důležité je že se turnaje zůčastnilo hodně dětí. Na turnaji sbírají cenné zkušenosti a můžou vidět jak hrají zkušenější hráči, především jak lépe využívají čas. Stejně tak je důležité aby děti hráli partie do konce a nevzdávali je při první ztátě figury.

Výsledky najdete zde.

Josef Streďák

bottom of page