3. Velká cena Jihočeského kraje

     V sobotu 25. ledna byla sehrána 3. velká cena v Českých Budějovicích, kterou velice dobře zorganizoval českobudějovický oddíl VŠTE. Oproti jiným velkým cenám bylo kladem a jistým pokrokem i to, že jednotlivé skupiny byly přesunuty z hlavního sálu do menších místností, které zaručovaly klid a lepší organizovanost turnaje. Turnaje se zúčastnilo celkem 99 hráčů. Z toho bylo 12 píseckým šachistů, kterým se poměrně dařilo.

Nejúspěšnějším byl Daniel Jareš, který zazářil ve skupině C. Přes počáteční prohru všechny ostatní partie vyhrál a zaslouženě získal první místo v této skupině. Další úspěch jsme zaznamenali v nejtěžší skupině A, kde na bronzové příčce skončil Lukáš Karolyi. Ten sice prohrál první partii, ale v dalších kolech si připsal pouze jednu remízu. V posledním kole hrál na první šachovnici o celkové vítězství, ale přijal remízu, která mu stačila na třetí místo.  Ve skupině A hrál ještě Martin Tejnor, který  byl překvapivě nasazen jako čtvrtý. Své nasazení nakonec dokázal obhájit. Martin smolně prohrál druhou partii, kde získal dámu za věž. Po několika tazích udělal hrubku a musel odevzdat svou dámu taktéž za věž a partii pak již neudržel. Prohrál také ve 3. kole, kde se snažil prosadit pěšce na šesté řadě podporovaného střelcem. V 6.kole ještě remizoval po opakování tahů, ale ostatní partie již vyhrál.  Na čtvrtém místě ještě skončil i Jindřich Matoušek ve skupině D se ziskem 5 bodů. Jonáš Klement uhrál o půl bodu méně a skončil na šestém místě ve stejné skupině. Dobře si vedl ve skupině C i Kryštof Hruška který skončil na sedmém místě se ziskem 4 bodů i Ondřej Topka, který skončil jedenáctý se stejným počtem bodů jako Kryštof.

Velice důležité je že se turnaje zůčastnilo hodně dětí. Na turnaji sbírají cenné zkušenosti a můžou vidět jak hrají zkušenější hráči, především jak lépe využívají čas. Stejně tak je důležité aby děti hráli partie do konce a nevzdávali je při první ztátě figury.

Výsledky najdete zde.

Josef Streďák

3. velká cena mládeže
3. velká cena mládeže

press to zoom
3. velká cena mládeže
3. velká cena mládeže

press to zoom
3. velká cena mládeže
3. velká cena mládeže

press to zoom
3. velká cena mládeže
3. velká cena mládeže

press to zoom
1/15