3. Velká cena Jihočeského kraje

     Třetí a předposlední díl velkých cen jihočeského kraje pokračoval 26.1. ve Veselí nad Lužnicí. Zúčastnil se rekordní počet našich šachových nadějí. Pro dva naše šachisty to byl první turnaj. Vzhledem k tomu, že nových šachistů bylo více se turnaj rozdělil dokonce na pět skupin. V nejslabší skupině jsme měli trojí zastoupení Vojta Rába se dočkal prvního umístění na bedně když skončil druhý. Milan Man měl jen o půl bodu méně a skončil pátý, což je super výsledek vzhledem k tomu, že byl na svém prvním turnaji.

Ve skupině D byl pouze Jonáš Bitto, který zahrál mírně slabší výsledek než na minulém turnaji a se ziskem 3 bodů skončil v dolní polovině tabulky.

Ve skupině C jsme měli také tři zástupce. Dan s Jiříkem nezačali nejlépe, ale pak se začali zlepšovat. Vzájemný zápas skončil remízou. Kryštof začal výborně, ale pak mu došel dech a ke konci již přestal bodovat. Kluci svorně skončili uprostřed tabulky a i příští turnaj budou hrát ve skupině C. Všechny tři kluky musíme pochválit za využívání času na partii. Všichni tři se v tomto ohledu velice zlepšili.

Ve skupině B hrál vzhledem k neúčasti Lukáše pouze Martin.  Ten bohužel byl vždy ten rychlejší hráč ve svých partiích a doplatil na to třetím místem od konce a sestupem do skupiny C na příštím turnaji v Písku.

Ve skupině A byl sám Matěj, protože ani Ben se turnaje nezúčastnil. Matěj obhájil své nasazení. Stačilo mu půl bodu navíc a byl na druhém místě.

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now