VŠTE České Budějovice A -  PIB     2 : 6

    
 
     Začátek zápasu provázely určité komplikace, když jedno z našich aut netrefilo správnou odbočku a zabloudilo. Druhé auto tak muselo vyrazit k záchranné akci. K zápasu proto polovina našeho družstva dorazila s mírným zpožděním několika minut.
Náš soupeř nenastoupil v nejsilnější sestavě, zajímavostí bylo, že jejich nejlepším hráčem byl KM Zdeněk Richtr (ELO 2143), který nastoupil na 8.šachovnici. Dle sestav jsme byli jasní favorité.

Než jsme se stačili v prostorách areálu VŠTE aklimatizovat, po zhruba 2 hodinách hry dovedli své partie k vítěznému závěru Radek Matějka a Filip Hlavsa a rychle se k nim přidal i Jakub Stinka. Když zremizoval Ján Gdovin, zdálo se, že zbytek bude již jen otázkou času

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ale situace nebyla tak jednoznačná. Zdeněk Straka měl pěšce méně, ale za to určitou iniciativu. Vladimír Šimek také několik pěšců méně, za které měl iniciativu a také obvykle málo času. Matěj Záluský v zahájení ztratil pěšce a měl k dobru jen lepší čas. Na 8. šachovnici stál náš předseda Pepa Streďák velmi dobře, ale stále jsme očekávali, kdy přijde drtivý nástup téměř o 400 ELO bodů lepšího hráče Zdeňka Richtra.
Zápas rozhodl Matěj, který se lépe zorientoval ve střední hře a velmi pěknou obětí střelce Sd1 získal rozhodující materiální výhodu.
Poté Vláďa (i vzhledem k málo času) na 6. šachovnici nenašel nejlepší pokračování v složité koncovce a vzdal marný boj o záchranu.
Na 8. šachovnici nečekaně žádný zvrat nenastal a Pepa si opravdu skvělým výkonem došel pro celý bod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jako poslední pak skončil Zdeněk Straka, který remizoval.
Celkový výsledek 2:6 byl příznivější pro nás, na některých šachovnicích to mělo spíše skončit opačně, ale na to se historie neptá.
 
Zatím ahoj Honza

  

 

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now