ŠACHklub Písek A – Unichess Underground   4,5 : 3,5

     Dne 4. 11. 2018 bylo sehráno druhé kolo 2. ligy.  V domácím prostředí jsme přivítali pražské hosty z oddílu Unichess Underground. Věděli jsme, že soupeř nemůže přijet v ideální sestavě, protože náš termín zápasu se křížil s termínem extraligovým, kde má pražský celek dvě družstva.   Náš předpoklad se potvrdil. Ze základu soupisky nastoupil pouze jeden hráč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elově slabší soupeř však i tak byl velmi nebezpečný a ambiciózní, o čemž se přesvědčil například Roman, který po chybě už partii nezachránil, protože mu soupeř prostě již nedal žádnou šanci a hlavně Honza na osmé šachovnici, který se protrápil celou partii se špatným časem ve špatné pozici. Od začátku zápasu jsme si však vedli velmi dobře.  Na první šachovnici jako vždy rychle hrající Ivan Hausner, který měl naprosto shodné elo se soupeřem 2331, krásně vyhrál koncovku matovým útokem a Martin na čtvrté šachovnici s přehledem získal kvalitu a v poklidu dotáhl partii do vítězného konce. Po vítězné koncovce Jakuba D+V proti D+V byl stav 4:2. Všem se ulevilo po ukončení partie Michalem Novotným, který nám tak jako v prvním kole, zajistil remízou původně neplánované tři body.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dík však patří všem hráčům i těm co prohráli. Někdy se prostě všechno nepovede.  Musím konstatovat, že začátek sezóny se nám opravdu povedl, ale potřebných 13 bodů pro záchranu v soutěži je ještě daleko.

Josef Streďák

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now