1. Velká cena Jihočeského kraje

     se hrála v Českých Budějovicích v areálu VŠTE novým herním systémem, kdy byli hráči zařazeni do skupin dle výkonnosti. Turnaje se zúčastnilo devět mladých šachistů z Písku včetně dvou dětí, kteří jeli na svůj první turnaj.

Vzhledem k tomu, že bylo na turnaji mnoho nováčků, dostali se do posledních dvou výkonnostních skupin, takže třeba náš Jonáš Bitto hrál proti dětem kteří již hrají minimálně rok. Nicméně se s tím popasoval dobře a získal dva body. Stejně bodů měl i Dan Jareš. Jirka Sulek který také hrál ve skupině „C“ uhrál tři body. Ve skupině „D“ se nám dařilo lépe a nováček Vojtěch Rába měl před posledním kolem tři body, stejně tak jako Kryštof Hruška. Poslední kolo hráli spolu a Kryštof získal další bod. Škoda jen dvou Kryštofových remíz na začátku, protože na třetí místo stačilo 0,5 bodu navíc.

Do skupiny „B“ byl zařazen Lukáš Karolyi a trochu překvapivě i Martin Tejnor. Lukáš potvrzoval svůj rating a pohyboval se stále na předních šachovnicích. Nakonec měl 4,5 bodu stejně jako další čtyři šachisté, ale na pomocné hodnocení byl nejslabší a skončil na šestém místě. Martin začal dobře a z prvních třech partií měl 1,5 bodu, přestože hrál s pozdější vítězem a druhým v pořadí, ale v dalším průběhu už uhrál pouze jeden bod.

V nejvyšší skupině jsme měli také dva zástupce. Matěj Záluský byl nasazen jako devítka, ale zabojoval a prohrál pouze s vítězem a druhým v pořadí. Další dvě remízy mu stačily na 4 body a celkově výborné čtvrté místo. Ben Chmelík uhrál dva body a potvrdil tím své nasazení dle ELO.

Nový systém turnaje je určitě dobře vymyšlen a skupina A i většina dětí ve skupině B byla nasazena správně a děti hráli samé vyrovnané partie. Nasazení do skupin „C“ a  „D“ bylo trochu složitější a ne úplně přesné, ale postupy a sestupy po první velké ceně by se situace vyjasnit a 2. VC by již měla být v těchto skupinách také vyrovnaná.

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now