Slovan Jindřichův Hradec  -  PIB     3,5 : 4,5

     V neděli 21.10.2018 začala prvním kolem 1. Jihočeská divize a los nám na začátek přisoudil těžkého soupeře v podobě Slovanu Jindřichův Hradec a ještě k tomu na jeho půdě. V loňském ročníku se nám start nevydařil a to jsme letos nechtěli opakovat. K zápasu všichni hráči přistoupili velice zodpovědně už jen tím, že nastoupilo prvních sedm hráčů ze soupisky a na osmou šachovnici jsem se vmáčkl já jako kapitán družstva.

Už cestou jsem vyjádřil názor, že pokud zápas skončí stejně jako před týdnem A-čko v lize, tak to bude paráda. Když jsme zjistili, že soupeři chybí čtyři hráči z první osmičky, zdálo se, že by se mohlo zadařit.

Jak je vidět z výsledného zápisu skutečně jsme zopakovali výsledek Áčka, ale vůbec to nebyla jednoduchá záležitost.

 

Brzy jsme vedli 1 : 0, když se mi podařilo nestandardními tahy přimět soupeře k unáhlené akci a partie rychle skončila už po necelé hodině. I ostatní partie v této chvíli byly rozehrány dobře. Postupně skončily nerozhodně partie na první, čtvrté a páté šachovnici. Následovala druhá výhra bílými na druhé šachovnici. Pepa na šesté šachovnici přijal nabídku na remízu v možná trochu lepší pozici a tak nám za průběžného stavu 4 : 2 stačilo zremizovat jednu ze dvou zbývajících partií.

Drama vrcholilo, když Honza na třetí šachovnici přehlédl figuru a následně vzdal a soupeř na sedmé šachovnici přestál velkou časovou tíseň a začínal si brousit zuby na celý bod. Radek ale nakonec přinutil soupeře k opakování tahů a tak potřebná půlka byla v kapseJ.

 

Všem hráčům děkuji za předvedenou hru a bojovnost.

Výsledky zápasů prvního kola:

 

 Do soutěže jsme tedy vstoupili lépe než v předchozí sezóně, ale hned v následujícím  druhém kole 11.11.2018 nás čeká jeden z favoritů – ŠO TJ Tatran Prachatice. Hraje se v naší šachové místnosti na adresa Čechova 454 od 10:00. Přijďte se podívat, bude to určitě zajímavá bitva nebo nám držte palce.

 

Daniel Mareš

© ŠACHklub Písek

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now